Wysyłanie paczki, zamówienie kuriera – o czym musisz pamiętać?

Czas czytania:1 Minut, 40 Sekund

Planujesz wysłać paczkę? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Masz do wyboru wielu przewoźników, którzy dostarczą Twoją przesyłkę pod wybrany adres. Aby jednak mieć pewność, że dotrze ona bezpiecznie i szybko – warto zaczerpnąć nieco wiedzy. Poniżej poznasz kilka wskazówek, dzięki którym szybko i bezpiecznie wyślesz paczkę. Sprawdź to!

Spakuj przesyłkę odpowiednio do jej zawartości

Pierwsze, o czym powinieneś pamiętać, to odpowiednie spakowanie Twojej przesyłki. I to jeszcze nim zamówisz kuriera. Zacznij więc od wyboru odpowiedniego opakowania na paczkę, a to z kolei potrzebne będzie do określenia jej gabarytu. Czasem wystarczą tylko specjalne folie. Doskonale spisują się wtedy, gdy wysyłasz np. ubrania lub produkty odporne na uderzenia. W wielu przypadkach jednak niezbędny będzie stosowny karton. Dobrze dopasowany, usztywni zawartość i ochroni ją przed uszkodzeniami. Niektóre przesyłki jednak wymagają dodatkowego zabezpieczenia pod postacią wypełnień.

Wybierz odpowiedniego przewoźnika

Gdy już to zrobisz, przychodzi czas na to, aby wybrać firmę, która przewiezie Twoją paczkę. To istotne nie tylko ze względu na cenę, ale i usługi świadczone przez konkretnych spedytorów. Kiedy większość specjalizuje się w przewozie zwykłych paczek, część przewoźników może zaproponować korzystniejszą ofertę, np. na transport gabarytowy, w tym na palecie. Dlatego warto przejrzeć strony różnych firm kurierskich. Gdy już znajdziesz usługi idealne dla Ciebie, zamów kuriera i oczekuj jego przyjazdu.

Pamiętaj, że niektórych towarów nie wyślesz kurierem!

Trzeba pamiętać, że nie wszystko można wysłać w paczce. Każda firma ma katalog produktów wyłączonych z transportu. Część z nich wynika wprost z ustawy (w tym m.in. broń, amunicja czy materiały wybuchowe), a inne – wywodzą się z regulaminu samego spedytora. To zaś oznacza, że np. wybrany kurier nie przewiezie jedzenia lub materiałów obscenicznych. Warto to sprawdzić jeszcze przed skorzystaniem z usług któregokolwiek przewoźnika.

Nie wiesz, jaką firmę przewozową wybrać? Skorzystaj z usług brokera!

Jeśli masz problem z wyborem firmy, gubisz się w ofertach na ich stronach, istnieje jeszcze jedna opcja. Zawsze możesz skorzystać z propozycji brokerów kurierskich. Dzięki nim porównasz różne usługi i wybierzesz tę, która odpowiada Ci najbardziej. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrałeś najlepszą propozycję – zamów kuriera przez brokera!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %