W jakich gałęziach przemysłu konieczna jest filtracja powietrza?

W jakich gałęziach przemysłu konieczna jest filtracja powietrza?

Czas czytania:1 Minut, 17 Sekund

Nie od dziś wiadomo, że rozmaite pyły, jak również związki siarki emitowane do atmosfery, są szkodliwe dla środowiska i ludzi. Dlatego Unia Europejska stara się ten problem ograniczyć do minimum, ustanawiając prawo nakazujące przedsiębiorstwom redukcję zanieczyszczeń. Chcesz dowiedzieć się, w jakich dziedzinach gospodarki przepisy te muszą być przestrzegane? Zapoznaj się z poniższym tekstem!

Filtracja powietrza – gdzie jest konieczna?

W wielu dziedzinach gospodarki firmy muszą podporządkować się przepisom nakazującym im montaż instalacji odpylania lub odsiarczania, aby zatrzymać szkodliwą emisję pyłów do atmosfery. Filtracja powietrza ma też zagwarantować pracownikom bezpieczeństwo i higienę pracy. Do branż, w których systemy wychwytujące cząsteczki pyłów są niezbędne, należą m.in.:

  • energetyka,
  • hutnictwo,
  • cementownie,
  • cukrownie
  • przemysły spożywczy, drzewny, farmaceutyczny

i wiele innych branż.

Rodzaje filtrów przemysłowych

Każda gałąź przemysłu ma nieco inną specyfikę, dlatego systemy filtracji powietrza muszą być do niej idealnie dopasowane, aby mogły być skuteczne. Dla przykładu, inne rodzaje filtrów wykorzystuje się w przypadku zapylenia cząstkami stałymi, a inne, gdy konieczna jest neutralizacja gazowych związków szkodliwych. Do najczęściej stosowanych należą filtry workowe, ale oprócz nich są również:

  • patronowe,
  • koszowe i kątowe,
  • koalescencyjne,
  • elektrofiltry.

Gdzie wykorzystuje się filtry workowe?

Ten rodzaj odpylaczy znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Rozwiązania te używane są w branży energetycznej, spożywczej, a nawet metalurgicznej. Łączą one niskie koszty eksploatacji z wysoką wydajnością i skutecznością. Spełniają też surowe wymagania norm polskiego prawa, jak i dyrektyw unijnych. 

Koszt instalacji odpylających

Cena systemów filtracji powietrza uzależniona jest od wielu czynników obejmujących budowę, eksploatacje i konserwację, dlatego najlepiej porozmawiać o niej z producentem. Jeśli szukasz instalacji do swojej firmy, sprawdź na stronie dostępną ofertę!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %