Regały magazynowe paletowe — jakie są najważniejsze korzyści z ich użytkowania?

Regały magazynowe paletowe — jakie są najważniejsze korzyści z ich użytkowania?

Czas czytania:1 Minut, 15 Sekund

W hurtowniach, sklepach oraz magazynach montowane są specjalne systemy składowania, które pozwalają w pełni wykorzystać wolną przestrzeń, a także wpływają na komfort i wydajność pracy. Najczęściej stosowane są tzw. regały paletowe, umożliwiające przechowywanie różnego rodzaju towarów, w tym zarówno spaletyzowanych, jak i niespaletyzowanych. Sprawdź, jakie są kluczowe zalety tego typu rozwiązania.

Jaki jest podział regałów paletowych?

Systemy znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Producenci oferują tak różne rodzaje regałów, że każdy klient jest w stanie odpowiednio dopasować konstrukcję do indywidualnych potrzeb i możliwości obsługiwanej przestrzeni magazynowej. Wśród najpopularniejszych można wymienić regały:

  • przepływowe (przeznaczone do przechowywania produktów z krótką datą ważności z zastosowaniem tzw. metody FIFO),
  • przesuwne (pozwalają w pełni wykorzystać wolną przestrzeń, zwykle są obsługiwane zdalnie),
  • wjezdne (z możliwością ich przesuwania w tył lub przód).

Jakie są najważniejsze korzyści z zastosowania systemów składowania?

Montaż nowoczesnych konstrukcji w magazynach w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Ponadto magazynowe regały paletowe pozwalają na bieżącą kontrolę stanów w hurtowni, a także szybki dostęp do określonych artykułów. Taki system można również łatwo dopasować do rodzaju i gabarytów składowanych towarów. Najważniejszą zaletą jest oczywiście opcja 100% wykorzystania przestrzeni magazynowej oraz zwiększenia wydajności przedsiębiorstwa.

Komu zlecić montaż systemów magazynowych?

Warto znaleźć firmę, która działa kompleksowo, tj. zajmuje się sprzedażą konstrukcji przeznaczonych do składowania towarów oraz świadczy doradztwo i usługę projektowania wraz z transportem i montażem poszczególnych elementów. Dobrze też sprawdzić opinie dotychczasowych klientów na temat wytrzymałości oraz codziennego użytkowania oferowanych regałów paletowych (m.in. czy obsługa jest łatwa, a dostęp do składowanych produktów prosty i szybki). 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %