Maska proteinowa do włosów — dla kogo?

Maska proteinowa do włosów — dla kogo?

Czas czytania:1 Minut, 28 Sekund

Szampony, odżywki czy maski nigdy nie powinny być dobierane przypadkowo, a pod kątem potrzeb pasm. Od jakiegoś czasu wiele kobiet dobiera preparaty pielęgnacyjne do porowatości swych włosów, zaspokajając potrzeby pasm nisko-, średnio- lub wysokoporowatych. Dla jakich włosów przeznaczona jest maska proteinowa i komu można ją polecić? Przeczytaj, by się tego dowiedzieć.

Różne rodzaje kosmetyków

Dobieranie preparatów pielęgnacyjnych pod kątem stopnia porowatości to nie tylko moda. Ma to ogromne znaczenie, gdyż porowatość włosów określa tak naprawdę ich potrzeby. Maska proteinowa do włosów porowatych ma za zadanie domknąć ich rozchylone łuski, odżywić je oraz dodać im blasku. Przeznaczona jest zatem dla osób mających pasma przesuszone, zniszczone i szorstkie w dotyku. Takie włosy potrzebują szybkiej pomocy, gdyż nie tylko kiepsko wyglądają i plączą się, stwarzając problemy, ale też mogą kruszyć się i łamać, gdyż brakuje im nawilżenia.

Dla kogo maska proteinowa?

Ciekawe jest to, że porowatość włosów nie jest przypisana raz na zawsze. Przeciwnie, kwestia ta może dynamicznie się zmieniać —  wystarczy niskoporowate do tej pory, czyli zdrowe, pasma poddać intensywnemu zabiegowi, który pogorszy jego kondycję. To między innymi rozjaśnianie czy inwazyjne farbowanie i właśnie dla takich zniszczonych, przesuszonych włosów maseczka z dużą zawartością protein została stworzona. Bardzo ważne przy tym jest, by kontrolować stopień porowatości. Kiedy już bowiem odżywi się swoje włosy, może okazać się, że potrzebne są modyfikacje w pielęgnacji, na przykład zrezygnowanie z protein, by uniknąć tzw. przeproteinowania, na rzecz emolientów czy humektantów.

Jakie efekty?

Rozchylone łuski to niekorzystna sytuacja, wpływa to bowiem źle na wygląd włosów, ich stan, a także zagraża ich zdrowiu. Ciasno przylegające do siebie, domknięte, chronią korzeń włosa, a więc zabezpieczają przed wpływem szkodliwych czynników. Warto zatem zadbać o swoje pasma z użyciem odpowiedniego preparatu, by nie tylko cieszyć się ich gładkością, sprężystością i blaskiem, ale też zapewnić im zdrowie i odporność.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %