Książki motywacyjne — sposób na poprawę jakości życia?

Książki motywacyjne — sposób na poprawę jakości życia?

Czas czytania:1 Minut, 36 Sekund

Nie da się ukryć, że obecne czasy są trudne. Wiele osób jest niezadowolonych z jakości swojego życia —  osiągniętej pozycji zawodowej czy swych relacji interpersonalnych. Z pewnością dużej części z nich przydałyby się fachowe porady coacha czy nawet psychologa, nie wszyscy jednak chcą lub mogą z nich skorzystać. Każdy zaś może sięgnąć po poradnik, na przykład książkę motywacyjną. Przekonaj się, co można dzięki temu zyskać.

Kto pisze książki motywacyjne?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że obecnie pisać i wydawać książki mogą praktycznie wszyscy. Choć czasem bywa to traktowane z przymrużeniem oka, tak naprawdę każdy ma do opowiedzenia swoją historię i nie brakuje ludzi, których doświadczenie jest tak cenne, że warto z niego czerpać. Książki motywacyjne, mające pobudzać do działania i zmiany życia na lepsze, piszą bardzo różne osoby, nie tylko zawodowi terapeuci, psychiatrzy czy psychologowie. Do napisania takiego dzieła często skłaniają też osobiste przeżycia osób niemających związków z takimi dziedzinami i tak naprawdę mogą to być bardzo cenne publikacje, prezentują bowiem sposoby na szczęście czy sukces, które przyniosły prawdziwe skutki, a nie suchą teorię, jaką można znaleźć w książkach naukowych. Oczywiście jednak nie oznacza to, że po te drugie publikacje nie warto sięgać.

Co można zyskać?

Dzieła takie poruszają bardzo różne tematy. Mogą traktować o odkrywaniu osobistego potencjału, osiąganiu sukcesu —  który dla każdego może oznaczać coś innego, pokonywaniu demonów z przeszłości czy nawiązywaniu zdrowych relacji z ludźmi. Często przy tym w takich publikacjach można znaleźć obecnie modne tematy, jak asertywność, zdrowy egoizm, wydajność czy kreatywność.

Bardzo często autorzy takich dzieł stawiają sobie za cel pomoc czytelnikom w odkrywaniu odwagi i budowaniu pewności siebie, ponieważ ich brak powoduje, że nie można sięgać po to, o czym się marzy, podczas gdy osiągnięcie tego jest jak najbardziej w zasięgu danych osób.

Warto spróbować

Sięgnięcie po książkę, e-book czy audiobook to sposób dostępny dla każdego, w odróżnieniu od wizyty u coacha, dlatego warto choćby spróbować. Być może rady zawarte w wybranym dziele okażą się naprawdę przydatne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %