Jakie systemy stosuje się w filtracji powietrza?

Jakie systemy stosuje się w filtracji powietrza?

Czas czytania:1 Minut, 10 Sekund

Zakłady przemysłowe, z których procesami wytwórczymi wiąże się emisja szkodliwych substancji do atmosfery, zobowiązane są do montażu specjalistycznych systemów odpylania. Aby działały zgodnie z oczekiwaniami, instalujące je firmy muszą wziąć pod uwagę różne czynniki. Chcesz wiedzieć, jakie i co to za systemy? Przeczytaj dalszą treść artykułu.

Czynniki wpływające na wybór systemu filtracji powietrza

Firma projektująca instalację odpylającą lub neutralizującą szkodliwe związki chemiczne bierze pod uwagę przede wszystkim rodzaj zanieczyszczeń. Równie ważne są też takie aspekty, jak:

  • poziom zanieczyszczeń,
  • wielkość pomieszczenia, w którym instalacja będzie działać,
  • ilość powietrza do oczyszczania.

Znając te parametry, producent może przystąpić do wyboru rodzaju filtra i wszystkich komponentów instalacji, gwarantujących, że filtracja powietrza będzie na poziomie odpowiadającym wymaganiom norm emisyjnych.

Instalacje odpylania – komponenty

Poza odpowiednimi do rodzaju i poziomu zanieczyszczeń filtrami systemy odpylania i neutralizacji szkodliwych związków gazowych często wymagają również:

  • odpylaczy mechanicznych,
  • chłodnic gazów,
  • systemów odbioru pyłów,
  • wentylatorów przemysłowych,
  • kanałów, przepustnic, kompensatorów i konstrukcji wsporczych.

Odpowiedni wybór wszystkich elementów zapewni skuteczną filtrację powietrza i zagwarantuje znajdującym się w pomieszczeniach osobom zdrowe, higieniczne warunki pracy.

Cena systemu odpylającego

Zamawiając projekt instalacji do filtracji powietrza, nie trzeba obawiać się wysokich kosztów. Natomiast warto pomyśleć o tym, że nie zawsze opłaca się wybierać najtańsze opcje. Dlaczego? Ponieważ wymagają one zwykle częstszej konserwacji, co również wiąże się z wydatkami. W tym temacie rozsądnie jest zaufać doświadczeniu i wiedzy projektantów. Potrzebujesz skutecznego i wydajnego systemu odpylania odpowiedniego do swojego przedsiębiorstwa? Sprawdź na stronie, co specjaliści mogą Ci zaoferować!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %