Jak odpowiednio spakować paczkę i zamówić kuriera?

Czas czytania:1 Minut, 39 Sekund

Jedną z największych obaw, która pojawia się przy wysyłaniu paczek, jest strach przed tym, czy dotrze ona na miejsce cała. Dlatego, zanim wybierzesz ofertę i wciśniesz przycisk „zamów kuriera”, powinieneś dowiedzieć się więcej o tym, jak przygotować towar do wysyłki. Niezbędne wskazówki znajdziesz w tym artykule. Przeczytaj go już teraz!

Wybierz odpowiednie opakowanie

Pierwszy i najważniejszy krok to dobór odpowiedniego opakowania. Zastanów się, jak wrażliwe na uszkodzenia jest to, co wysyłasz. Czy wystarczy zwykła folia kurierska, idealna np. na ubrania lub plastikowe pojemniki, owinięte dodatkowo folią bąbelkową? Czy może lepiej postawić na solidniejsze pudło? To ważne, gdyż to ono stanowi pierwsze zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Jeśli wybór pada na kartonowe pudełko – pamiętaj, by było ono dobrane rozmiarami do zawartości. To zaś oznacza, że musi być minimalnie większe niż przedmioty znajdujące się w nim. Z jednej strony bowiem nie mogą one napierać na ścianki, gdyż to groziłoby rozerwaniem tektury. Z drugiej zaś – nie powinno się zostawiać zbyt dużo luzu, gdyż poruszający się wewnątrz przedmiot przy gwałtowniejszych ruchach (np. gdy kurier, wioząc paczki, mocno zahamuje) również może uszkodzić karton.

Zabezpiecz przesyłkę wewnątrz i na zewnątrz

Warto pamiętać, że czasem dobór idealnych wymiarów kartonu nie wystarczy, szczególnie gdy to przesyłka zbiorcza lub zawartość jest wrażliwa na uszkodzenia. Dlatego warto sięgnąć m.in. po wypełnienia. Coraz popularniejsze są ścinki kartonowe, jednak nie nadają się one do elektroniki, gdyż dość mocno pylą. W powszechnym użyciu pozostają też folia bąbelkowa i foliowe poduszki powietrzne. Jeśli jednak nie masz niczego innego pod ręką – możesz wykorzystać stare gazety. Całe strony należy zwinąć w kulki, które będą dobrze amortyzować.

Paczka musi być zabezpieczona także od zewnątrz. Oklej pudełko taśmą klejącą, szczególnie wieko i miejsca narażone na rozdarcie. Jeśli zawartość jest wrażliwa na zalanie – użyj folii stretch.

Zamów odpowiedniego kuriera!

Gdy już przygotujesz paczkę do wysyłki, wystarczy znaleźć ofertę przewoźnika, która będzie Ci odpowiadać. Możesz do tego wykorzystać usługi brokera. Wpierw podajesz cechy swojej przesyłki, adresata, a następnie uzyskujesz dostęp do ofert poszczególnych firm. Gdy już wybierzesz najlepszą dla siebie – wciśnij „zamów kuriera”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %