Drewniana drabinka dla dzieci — jak ją wybrać?

Drewniana drabinka dla dzieci — jak ją wybrać?

Czas czytania:1 Minut, 46 Sekund

Wybierając zabawki i akcesoria dla swych pociech trzeba zwracać uwagę na wiele ich aspektów, a kluczowym jest oczywiście bezpieczeństwo. W przypadku konstrukcji takich jak ogrodowe czy pokojowe drabinki do wspinania szczególnie liczą się też takie kwestie jak solidność i wytrzymałość. Zobacz, na co jeszcze trzeba zważać, szykując się do takiego zakupu.

Pierwsze pytanie —  czy dziecko lubi wspinanie?

Próby podejmowane przez rodziców, mające na celu zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, są godne pochwały, nie zawsze jednak robione jest to w odpowiedni sposób. Tak jak dorośli nie mogą zmusić się do wykonywania nielubianych ćwiczeń, tak i dzieci nie chcą być zmuszane do czegoś, na co po prostu nie mają ochoty. Zanim zatem wyposaży się pokój dziecka czy ogród w zabawki bądź stworzy dla niego domowy plac zabaw, warto zapytać go, jakie aktywności chce realizować i jakie akcesoria mu się marzą.

W większości przypadków drewniana drabinka dla dzieci będzie bardzo pożądana, gdyż młodsze i starsze dzieciaki uwielbiają się wspinać —  o czym świadczy zwłaszcza ich tendencja do wchodzenia na drzewa. Drabinka będzie świetną alternatywą dla takich nie do końca bezpiecznych rozwiązań, korzystanie z niej nie będzie też wiązało się z ryzykiem uszkodzenia ubrań. Co istotne, z takich akcesoriów na pewno chętnie będą korzystać nawet nastolatki, jest to zatem zakup na lata. Starsze dzieci potraktują to nie jako zabawę, a sposób na wzmacnianie mięśni i poprawę sprawności.

Jak wybrać drewnianą drabinkę dla dzieci?

Tego rodzaju produkt musi odznaczać się przede wszystkim solidnością i wytrzymałością, wcale nie tylko wtedy jeśli ma być umieszczony pod gołym niebem, zatem narażony na działanie warunków atmosferycznych. Stabilna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo przez wiele lat użytkowania. Oczywiście, wybierając taki produkt, trzeba sprawdzić jego udźwig. Powinien być on spory szczególnie jeśli ma się nadzieję, że artykuł posłuży przez długi czas. Niezbędne są też takie walory jak gładka powierzchnia oraz zaokrąglone kanty.

Przyjemna i bezpieczna zabawa

Po wybraniu drabinki nie pozostaje nic innego jak jej montaż w wybranym miejscu i jego dodatkowe zabezpieczenie. W przypadku pokoju dziecka może to być materac, umieszczając zaś artykuł w ogrodzie, warto zadbać, by zlokalizować go nad trawnikiem. Wówczas nawet ewentualne upadki nie będą niosły z sobą żadnego zagrożenia i nie przeszkodzą w zabawie!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %