„Dopłacę do szkody” — jak wybrać dobrą ofertę tego rodzaju?

„Dopłacę do szkody” — jak wybrać dobrą ofertę tego rodzaju?

Czas czytania:1 Minut, 18 Sekund

Skłonność towarzystw ubezpieczeniowych do zaniżania wypłacanych klientom odszkodowań sprawiła, że na rynku pojawili się usługodawcy oferujący odkupowanie praw do odszkodowania. Dowiedz się więcej na temat ich działania i tego, jak wybrać najlepszą ofertę.

Odkup szkody —  co to oznacza?

Warto wiedzieć, że szkodę komunikacyjną, polegającą na uszkodzeniu auta w wyniku wypadku albo kolizji, można odsprzedać, przekazując prawa do niej na mocy cesji. W takim przypadku firma odkupująca prawa sama zajmuje się uzyskaniem wyższego odszkodowania, klientowi zaś wypłaca ustaloną sumę. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie oraz sposób na walkę z nieuczciwymi praktykami ubezpieczycieli, by jednak być w pełni zadowolonym, trzeba dobrze wybrać firmę odszkodowawczą.

Na co zwrócić uwagę?

Firmy zamieszczające ogłoszenia typu „dopłacę do szkody” mają rozmaite zasady działania. Chcąc zapewnić sobie pełne zadowolenie z ich usług, warto sprawdzić takie kwestie jak:

  • wysokość sum wypłacanych dotychczasowym klientom —  informacje na ten temat powinny być zamieszczone na stronie,
  • bezpłatna analiza sytuacji klienta, w dodatku niezobowiązująca.

To ostatnie jest szczególnie ważne, dopóki bowiem specjaliści firmy nie zanalizują przesłanych im dokumentów klient nie wie, czy dopłata mu się należy, niekorzystnie byłoby zatem, gdyby musiał za ową analizę płacić. Może też zdecydować, czy chce sprzedać swą szkodę za zaproponowaną kwotę. To daje firmom odszkodowawczym wyższość nad kancelariami prawnymi, pobierającymi opłatę wstępną oraz niedającymi gwarancji co do tego, jakie środki klient uzyska.

To się opłaca!

Odszkodowanie wypłacane przez ubezpieczyciela powinno w pełni pokryć szkodę, ale nieraz okazuje się w praktyce, że tak nie jest. Najlepsze firmy odszkodowawcze zaś wypłacają klientom nawet po kilka tysięcy złotych! Z pewnością zatem warto sprawdzić, czy dopłata się należy i skorzystać z możliwości jej uzyskania.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %