Czym wyróżnia się dobra tablica magnetyczna?

Czas czytania:1 Minut, 27 Sekund

Każdy nauczyciel potrzebuje dobrych akcesoriów, które ułatwiają prowadzenie zajęć oraz kontakt z uczniami. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią tablicę do pisania i jakie modele tego produktu są najpopularniejsze. Poznaj funkcje nowoczesnych płyt suchościeralnych.

Wybór tablicy magnetycznej

Wyposażenie placówki edukacyjnej musi być precyzyjnie dopasowane do jej potrzeb. Przy wyborze tablicy należy wziąć pod uwagę między innymi metraż sali, w której zostanie zawieszona. Ponadto warto zastanowić się nad treściami, jakie będą wykładane przez dydaktyków. Niektórzy potrzebują dużo miejsca do rozpisania przedstawianych kursantom informacji. Najczęściej wybierane rozmiary płyt wynoszą 100×120 i 100×170 cm. Przed zakupem warto dokładnie wymierzyć ścianę, na której nastąpi montaż.

Klienci mogą zdecydować również o estetyce produktu i jego dodatkowym wyposażeniu. Tablica magnetyczna często zawiera praktyczną półkę na pisaki. Ciekawą opcją jest dostosowanie jej powierzchni do interaktywnych urządzeń, dzięki czemu nie odbija lampy projektora i zyskuje właściwości dotykowe. Warstwa projekcyjna to opcja szczególnie doceniana przez nowoczesne placówki szkoleniowe, które chętnie inwestują w innowacyjne sprzęty i chcą przyciągnąć uwagę uczniów.

Funkcje i zastosowanie tablic suchościeralnych

Biała płyta suchościeralno-magnetyczna ma wiele praktycznych zastosowań. Przede wszystkim powleczona jest powłoką aktylowo-poliestrową, która zostaje utwardzona w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu wyróżnia się dużą odpornością na zarysowania i sprawdza się do intensywnego użytkowania przez długi czas. Tablica może być wykorzystywana do:

  • zapisywania notatek,
  • prowadzenia ćwiczeń grupowych,
  • rysowania schematów,
  • mocowania kartek i materiałów edukacyjnych.

Do powierzchni można przyczepiać magnesy. Tego rodzaju płyty często kupowane są do szkół podstawowych i średnich, ośrodków nauki jazdy oraz sal konferencyjnych. W zestawie znajdują się akcesoria niezbędne do montażu, kołki i śruby. Zamocowanie konstrukcji na ścianie jest łatwe i zajmuje zaledwie chwilę.

Nowoczesne tablice o właściwościach magnetycznych

W sali szkoleniowej przydaje się solidne i wielofunkcyjne wyposażenie. Wybierz tablicę magnetyczną z półką na pisaki, a zapisywanie notatek i tworzenie poglądowych ilustracji stanie się szybkie i przyjemne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %