Czy w Poznaniu jest  kancelaria prawna świadcząca obsługę w sprawach rozwodowych?

Czy w Poznaniu jest kancelaria prawna świadcząca obsługę w sprawach rozwodowych?

Czas czytania:1 Minut, 48 Sekund

Rozpad pożycia to sytuacja trudna dla współmałżonków, zwłaszcza gdy nie mogą oni dojść do porozumienia w istotnych sprawach. Rozwód budzi wiele negatywnych emocji, dlatego rozsądnie jest poszukać pomocy prawnika rozwodowego. W czym taki adwokat może pomóc klientowi? Przeczytaj poniższy tekstem i dowiedz się tego!

Kiedy podczas rozwodu trzeba skorzystać z usług adwokata?

Chociaż w większości przypadków korzystanie z usług adwokata nie jest wymagane przy rozwodach, wiele osób decyduje się na uzyskanie takiego wsparcia. Z pewnością warto skonsultować się ze specjalistą od rozwodów w sytuacjach, gdy nie ma porozumienia pomiędzy byłymi małżonkami w niektórych kwestiach. Prawnik rozwodowy będzie też  pomocny przy:

  • sporządzaniu pozwu i pism procesowych,
  • gromadzeniu dokumentów do sądu,
  • negocjacjach w celu osiągnięcia porozumienia pomiędzy współmałżonkami.

Niemal każda kancelaria prawna w Poznaniu ma specjalistów od prawa rodzinnego, w tym od rozwodów, dlatego bez trudu można dokonać wyboru.

Kiedy pomoc adwokata jest niezbędna podczas rozwodu?

Obowiązkowo z pomocy adwokata muszą korzystać pary pragnące rozwiązać małżeństwo z orzekaniem o winie. Tego typu sprawy najczęściej długo się toczą, są trudne i wywołują ogromne emocje. Prawnik, jako osoba postronna, niezwiązana emocjonalnie ze stronami, ma za zadanie pilnować interesów klienta i wspierać go na sali sądowej. Obecność adwokata jest też wymagana w przypadku rozwodów za porozumieniem stron, jeżeli para posiada dzieci oraz w których przysługuje wspólna własność.

W jakich jeszcze sprawach może być pomocny adwokat rozwodowy?

Z rozwodem wiąże się wiele innych spraw poza rozwiązaniem małżeństwa. Dlatego, wybierając kancelarię prawną specjalizującą się w prawie rodzinnym, należy zwrócić też uwagę na doświadczenie jej adwokatów. Rozsądnie jest wybrać taką, która pomaga w:

  • uzyskaniu alimentów na dzieci, a w niektórych przypadkach również na byłego małżonka,
  • uzyskaniu opieki na dziećmi,
  • podziale majątku dorobkowego,
  • ustaleniu kontaktów z rodzicem.

To tylko przykłady niektórych sytuacji, w których pomoc prawnika jest niezwykle ważna. Adwokat biegły w rozwodach pomoże szybciej i łagodniej przebrnąć przez postępowanie rozwodowe, hamując emocje i agresję stron.

Czy adwokat może odradzić złożenie pozwu o rozwód?

Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy po wysłuchaniu strony prawnik rozwodowy uzna, że nie ma wystarczających podstaw do złożenia pozwu lub rozwód byłby niezgodny z zasadami współżycia społecznego. Mieszkasz w Poznaniu i potrzebujesz porady w kwestii rozwodu? Zgłoś się do kancelarii prawnej i ustal zakres współpracy!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %