Co znaczą ogłoszenia typu „dopłacę do szkody”?

Co znaczą ogłoszenia typu „dopłacę do szkody”?

Czas czytania:1 Minut, 22 Sekund

Nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tego, że zaniżonego odszkodowania od ubezpieczyciela wcale nie trzeba akceptować. Zawsze można napisać odwołanie od jego decyzji lub nawet podać go do sądu, zaś kiedy chodzi o szkodę komunikacyjną, czyli uszkodzenie pojazdu, można ją odsprzedać i uzyskać dopłatę. Dowiedz się na ten temat więcej.

 „Dopłacę do szkody” —  kto ma takie oferty?

Na pewno wiele osób spotkało się z ogłoszeniami o treści „ dopłacę do szkody ”, gdyż tego rodzaju usługi od jakiegoś czasu są bardzo popularne. Niewątpliwie z takiej opcji warto skorzystać, będąc niezadowolonym z wysokości uzyskanego odszkodowania, gdyż jest to łatwy i szybki sposób na dodatkowe pieniądze. Oczywiście można postarać się uzyskać je bezpośrednio od ubezpieczyciela, ale wymaga to wiele zachodu oraz oczekiwania na rozstrzygnięcie, na przykład w sądzie, a nie ma gwarancji, że wyrok będzie pomyślny.

Firmy odszkodowawcze oferujące dopłatę do szkody odkupują ją, biorąc na siebie kwestię dochodzenia roszczeń od towarzystwa ubezpieczeniowego. Poszkodowanemu zaś wypłacają pieniądze w wysokości ustalonej na podstawie analizy szkody. Analiza taka jest bezpłatna i niezobowiązująca, co oznacza, że każdy może z niej skorzystać —  o ile spełnia pewne warunki.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Dopłata oczywiście nie zawsze będzie się należała lub różnica będzie na tyle niewielka, że podjęcie działań będzie nieopłacalne. Niemniej warto spróbować ją uzyskać, kontaktując się z firmą odszkodowawczą. Mogą to zrobić nawet osoby, które szkodę odniosły w przeszłości —  ale nie później niż 3 lata wcześniej, gdyż po tym okresie sprawa ulega przedawnieniu. Poza tym o dopłatę nie może ubiegać się osoba, która zawarła ugodę z ubezpieczycielem. Wymogiem jest też, by być właścicielem auta w momencie zdarzenia —  i tylko wtedy, gdyż można otrzymać środki nawet jeśli pojazd został już sprzedany!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %